1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позајмица Кабли за напојување (Power Pci e, Power Sata, и така натаму)

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од prichina, 27 Јули 2016.

 1. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,830
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Добро...дали има кај нас воопшто некаде да се купат Power кавли за напојување?? Pci e кабли 6+8(2+6 pin) , Sata power кабли итн....само кабли за Motherboard и CPU не ми требаат.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,676
  3,055
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  мислам дека не, се занимавав и јас на проблематикава, и не успеав по мк да најдам некое место кај шо продават комплети/индивидуални кабли како погоре споменатите. засега, единствено решение е само однадвор (time consuming)
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BazeMK

  BazeMK
  Gaining Experience

  149
  185
  5 Април 2011
  Машко
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ebay najubavo, site kombinacii mozes da gi najdes, inace vo Bdselectronic.com.mk, ili vo anhoch mora da ima.
   
  На Luidgi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  432
  1,278
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  На Banjifiko и prichina им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,196
  3,275
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,830
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  како беше продавницата што ја наведе тој дечкото што пиша у темата што ја згрешив во продавам, заборавив и никнеим како му беше на членот :/ Ако чита, нека пиша пак, поз , Фала за одговорите до другите членови
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,397
  10,188
  13 Јуни 2009
  Bdselectronic.com.mk од @BazeMK

  Исто прашај во сет, ддком и сл. дали им се наоѓаат кабли од рикнати напојувања.
   
  На BazeMK и prichina им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,652
  6,809
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Сајтов е катастрофа невидена, ни информации, ни цени.... продавале ццфл лампи за дури 15" монитори, и толку, нема други :D кај се наоѓа продавничево?
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,397
  10,188
  13 Јуни 2009
  Причина побара информација која BazeMK ја постави во една претходна тема која беше избришана. Јас само пренесов тука а немам поим која е фирмата.
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,830
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  @Daniel86 , тебе да не ти се врткаат нешто power кабли по дома...сеа за сеа ќе ми заврши само еден ако имаш, после ќе нарачам од ебеи
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,652
  6,809
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Претпоставувам дека ти треба за модуларно напојување, за жал таквиот последен го дадов пред некој ден, а ако е за лемење, имам такви неколку.
   
 12. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,830
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
 13. VerifiedUsers Overlay
  bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,668
  2,656
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Јас имам еден куп, каков ти треба?
   
 14. BazeMK

  BazeMK
  Gaining Experience

  149
  185
  5 Април 2011
  Машко
  Prodavnicata se naogja na vtorite semafori vo gjorce, javete se kaj niv za povekje info,
   
 15. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,830
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  О *баго, денес изнакупив кабли....и ми фали еден Pci e 6 pin + 2 Molex или уште бољр Pcie 8 pin + 2 molex што одат во пакетче со графичките карти, кои никој не ги користи, може некој да се пријави да тркнам до кај него дома, од Скопје Поз фала однапред
   
 16. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,830
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Од старо напајање некое не му се наоѓаат на некој кабли...значи било какви ми вршат работа и SATA со 5 pin шо одат во напајање.....па 6 pin pci e....
  (p.s. на bogoevski мобилниот го знае некој?)
   
  Последна промена: 18 Август 2016
 17. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  381
  298
  4 oктомври 2011
  Машко
Слични теми
 1. gamer-eddie
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  407
 2. tupacan
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,394
Вчитување...

Сподели

Вчитување...