1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kabelski internet i ruter

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од ace1979, 3 ноември 2009.

 1. ace1979

  ace1979
  Intern

  10
  0
  21 Декември 2007
  Zdravo. Ljuge, dali e mozno kabelski internet da se stavi vo bezicen ruter i taka da se koristi na internetot na laptop. Ako e mozno kakov ruter preporacuvate?
   
 2. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  382
  180
  20 Април 2008
  Машко
  Можно е...
  Доколку е од Тelekabel modemot go vrzuvas so routerot...
  Доколку е од CaleTel би требало да ти средат они т.е. да им ја дадеш MAC адресата на рутерот (претпоставувам дека имаат рутерите таква адреса како и секој уред за мрежа)
  Се натаму ти е до settings...

  А вид на рутер ? ? ?
  Да не чини многу пари,
  да има повеќе гаранција...
   
 3. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Не мора да чека од CableTel да му средуваат ништо. Само треба да ја клонира мак адресата во сетинзите. (со секој рутер иде упатство)
   
 4. gokica

  gokica
  Модератор

  8,506
  10,526
  13 Јуни 2009
  Околу видот на рутерот, користам Linksys WRT 54 GL и многу сум задоволен.
   
 5. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,478
  1,090
  8 Декември 2009
  Јас користам Gembird NSW-R2 и можам да ти кажам дека има многу добра покриеност до 120м2 во затворен простор и до 360м2 надвор во зависност од околината. Се надевам дека ова ти помогна
   
Слични теми
 1. rti70
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,822
 2. MOPKOB
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,818
 3. linksys
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,852
 4. linksys
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,869
 5. linksys
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,800
Вчитување...

Сподели

Вчитување...