1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

К810 како вебкам

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од tanush, 1 Јули 2008.

1. tanush

tanush
    Intern

129
    15
    3 ноември 2007
    Машко
    Дали може со некои драјвери или програм, мојот к810 да го користам како webcam

2. CyberSpic

CyberSpic
    Intern

823
    26
    14 Април 2007
  3. cupe

cupe
    Intern

13
    2
    11 Септември 2008
  4. Taurus

Taurus
    Модератор

2,344
    1,010
    13 oктомври 2007
    Машко
    UI Designer
    Имаш веб камери по 400-500 денари, а ти сакаш со телефонот.
    Моја препорака е да не го малтретираш телефонот за тоа, не се исплаќа.

5. sumi

sumi
    On your way to fame

1,126
    740
    8 Април 2007
    Машко
    Хехехе незнам зошто си толку комерцијален, не е цела работа во парите, тука лежи и задовоството да успееш во одреден предизвик а се разбира учиш и нови работи кој може во иднина да ти затребаат :).

Инаку и јас сакам мојот SE P1 да го направам веб камера :)

6. Taurus

Taurus
    Модератор

2,344
    1,010
    13 oктомври 2007
    Машко
    UI Designer
    Едно е да ја користиш цело време, а друго е да ја пробаш, за проба сум за. И јас сум по експериментирањето. Ако не пробаш нешто нема да знаеш. Замалце ќе го отворев и лаптопов за да видам што има внатре, ама се премислив кога прочитав на форумов "дека после на саатчија треба да се носи за да се склопи".

7. dulemk

dulemk
    Gaining Experience

1,049
    53
    11 Јануари 2008
    Не бе, само треба да памтиш кое штрафче каде, и јас така го разглобив на 5000 делови и едвај го склопив.

А за вебкамера на јава платформа немаше последен пат кога проверив.

Сподели

Вчитување...