• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

К810 како вебкам

  • Ја почнал/а темата
  • #1

tanush

Intern
3 ноември 2007
129
15
Мапет шоу
Дали може со некои драјвери или програм, мојот к810 да го користам како webcam
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,421
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Имаш веб камери по 400-500 денари, а ти сакаш со телефонот.
Моја препорака е да не го малтретираш телефонот за тоа, не се исплаќа.
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Имаш веб камери по 400-500 денари, а ти сакаш со телефонот.
Моја препорака е да не го малтретираш телефонот за тоа, не се исплаќа.
Хехехе незнам зошто си толку комерцијален, не е цела работа во парите, тука лежи и задовоството да успееш во одреден предизвик а се разбира учиш и нови работи кој може во иднина да ти затребаат :).

Инаку и јас сакам мојот SE P1 да го направам веб камера :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,421
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Едно е да ја користиш цело време, а друго е да ја пробаш, за проба сум за. И јас сум по експериментирањето. Ако не пробаш нешто нема да знаеш. Замалце ќе го отворев и лаптопов за да видам што има внатре, ама се премислив кога прочитав на форумов "дека после на саатчија треба да се носи за да се склопи".
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Едно е да ја користиш цело време, а друго е да ја пробаш, за проба сум за. И јас сум по експериментирањето. Ако не пробаш нешто нема да знаеш. Замалце ќе го отворев и лаптопов за да видам што има внатре, ама се премислив кога прочитав на форумов "дека после на саатчија треба да се носи за да се склопи".
Не бе, само треба да памтиш кое штрафче каде, и јас така го разглобив на 5000 делови и едвај го склопив.

А за вебкамера на јава платформа немаше последен пат кога проверив.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,780
Мислења
850,383
Членови
29,473
Најнов член
Hokii
На врв Дно