• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

К500i проблем

  • Ја почнал/а темата
  • #1

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
имам Sony Ericsson K500i и USB кабелче за него. Секогаш кога се обидувам да го поврзам со компјутер првин се конектира,но кога се обидам да влезам во неговата меморија или да пренесам нешто веднаш се дисконектира и треба да го исклучам и вклучам кабелот повторно.и тоа се повторува цело време.понекогаш само успева да пренесе нешто но и тоа тече много споро,на пр. 1 МВ пренесува за некаде 30 минути и потоа повторно истата приказна. па ве прашувам некој да не имал сличен проблем,па да знае до што е работата???:zbunet3:
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
334
А да пробаш на друг компјутер дали ти прави така? Ако и на другиот компјутер така ти прави значи телефонот е во дефект. Во тој случај однеси го на сервис или ако има уште гаранција, подобро. Ако на другиот компјутер си работи нормално, тогаш компјутерот ти е расипан и пробај reinstall на програмата од телефонот, ако не работи пак пробај со формат. Или ако има друго решение што не го знам, пробај го. :D
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
Mozebi imas usb 1.1 koj e mnogu po spor od 2.0

Vidi ako ti e stara maticnata sigurno ti e 1.1
не е до тоа

доколку кога ке се обидеш да влезеш те исклучува не е ни до кабел

како што ти кажаа пробај на друг компјутер да видиш дали е до компјутер или телефон
позз
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
кабелот е пробан и на друг телефон и на друг компјутер,и повторно се случува истото.ја преинсталирав и програмата за него,но не е и до тоа.USB mi e 2.0,но како што кажа @MetalGear не е можно да е до тоа.може да е до кабелот,на тоа се сомневам и јас но сепак сакав да прашам за друго мислење. а формат да правам за едно кабелче No Way:p.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
334
Имаш гаранција на телефонот? Ако има, право у сервис. :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
Имаш гаранција на телефонот? Ако има, право у сервис. :)
и да имам гаранција ништо работа,бидејќи сум сигурен дека не е до телефонот,можеби до кабелот.ке гледам да најдам нов да пробам со него:tainstven:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,199
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно