• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Jumper Effect

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Интересен видео туторијал за тоа како да го постигнете скокачкиот ефект (нешто како телепортација) од истоимениот филм во Adobe After Effects.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=n-HGetxeIn0&feature=related[/ame]
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
woow
nice tutorial. :bravo:

btw. Lele ama mi go trefna ova... :)
Nebarav bash za teleportov, tuku barav bash vakva programa, za vakvi raboti..
Me interesira dali nekoj znae da ja raboti adobe after effects i kolku e teshko da se izraboti edna najobichna animacija vo nea?
Spored tutorialive na youtube ne mi izgleda kako neshto mnogu teshko..
Sepak me interesira vashe iskustvo?
ps. Ovde go pishuvam ova zasega kolku da vidam dali nekoj vo opshto se zanimava so ovaa programa.. Dokolku ima povekje chlenovi za ovaa rabota, togash kje otvorime tema za ova..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
woow
nice tutorial. :bravo:

btw. Lele ama mi go trefna ova... :)
Nebarav bash za teleportov, tuku barav bash vakva programa, za vakvi raboti..
Me interesira dali nekoj znae da ja raboti adobe after effects i kolku e teshko da se izraboti edna najobichna animacija vo nea?
Spored tutorialive na youtube ne mi izgleda kako neshto mnogu teshko..
Sepak me interesira vashe iskustvo?
ps. Ovde go pishuvam ova zasega kolku da vidam dali nekoj vo opshto se zanimava so ovaa programa.. Dokolku ima povekje chlenovi za ovaa rabota, togash kje otvorime tema za ova..
Се зависи од ефектот кој што сакаш да го постигнеш. Немам нешто посебно работено со after effects, повеќе сум имал потреба од Adobe Premium. Во секој случај и двете програми се доста напредни, со многу можности и алатки, но ако имаш желба и време не би требало да ти претставуваат некаков проблем.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,661
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно