1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Jquery Color & Font Switcher - Видео Туторијал на македонски

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од ifkas, 15 Јуни 2012.

 1. ifkas

  ifkas
  Intern

  7
  3
  2 Февруари 2009
  Нов видео туторијал за веб дизајн на македонски, целиот туторијал е поставен на следниов линк:
  Код:
  http://tajfa.com/2012/06/14/jquery-color-font-switcher-tutorial/
  Секое добро мили луѓе :)
   
  На Strumjan и petre.dimov им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...