• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Jordan Peterson за COVID ситуацијата

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
230
263
Абе вчера ви излегоа од сзо со изјава дека вакцината не штити и бараат нова вакцина.
Ајде сега прстот и почни антиваксер!! Сатанисти! Ми го дишеш воздухот!! Рамноземјаш!
Али толку е iq то.
Се релативизирате и пуштени сте на најјако.
Погоре имаш досега најопсежна студија со документи и факти за ваксајн вс природен имунитет.
 
Последна промена:

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
832
1,034
orgrimar
Абе вчера ви излегоа од сзо со изјава дека вакцината не штити и бараат нова вакцина.
Ајде сега прстот и почни антиваксер!! Сатанисти! Ми го дишеш воздухот!! Рамноземјаш!
Али толку е iq то.
Се релативизирате и пуштени сте на најјако.
Погоре имаш досега најопсежна студија со документи и факти за ваксајн вс природен имунитет.
а шо кур први одите по лекари барате врски и преку ред, лечете се природно кога имате мака?
Биди така одам на форум на микробиолози да спуштам нов биос и до црква попо да ми пее за драјвери.
Имате ФБ јадете гомна таму не го серете и ИТ форумот.
 

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
230
263
Дете оди олади некаде или клецни нешто. Макар и Десанка.
Да се надоврзам.
Ем ваксајн имет примено ем на доктор неможел да одет.
Ем нели ваксајно ве штитеше, шу че прајте на доктор.
Од 220.000+ заразени досега, по втор пат се заразени 220 т.е. 0.1 %. Моментално 20% од заразените се со примена вакцина... Глуп да беше ќе сватеше.
 
Последна промена:

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,927
3,311
Дете оди олади некаде или клецни нешто. Макар и Десанка.
Да се надоврзам.
Ем ваксајн имет примено ем на доктор неможел да одет.
Ем нели ваксајно ве штитеше, шу че прајте на доктор.
Од 220.000+ заразени досега, по втор пат се заразени 220 т.е. 0.1 %. Моментално 20% од заразените се со примена вакцина... Глуп да беше ќе сватеше.
Што убаво вака бројки од ФБ да се вадат еј.
Инаку званична бројка на пријавени
"Во период од една недела односно од 3 до 9 јануари, пријавени се 946 реинфекции, со зголемување од 7 пати во однос на претходната недела."

Sent from my Телефон using Tapatalk
 

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
230
263
Што убаво вака бројки од ФБ да се вадат еј.
Инаку званична бројка на пријавени
"Во период од една недела односно од 3 до 9 јануари, пријавени се 946 реинфекции, со зголемување од 7 пати во однос на претходната недела."

Sent from my Телефон using Tapatalk
И студијана поназад е од фб ? :ROFLMAO:
И изјавана од СЗО вчера од фб беше :ROFLMAO:
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,051
2,594
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Дете оди олади некаде или клецни нешто. Макар и Десанка.
Да се надоврзам.
Ем ваксајн имет примено ем на доктор неможел да одет.
Ем нели ваксајно ве штитеше, шу че прајте на доктор.
Од 220.000+ заразени досега, по втор пат се заразени 220 т.е. 0.1 %. Моментално 20% од заразените се со примена вакцина... Глуп да беше ќе сватеше.
Дневно имаш по 200+ реинфекции,не лупај глупости.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
230
263
Вака сеа, последниов бран е исклучиво благодарение на новогодишните журки. Единствени на кои им беше дозволено да присуствуваат на истите се вакцинираните...
Ама глупости тресам , имаше анти вакс парти во сите кафичи низ државава. :ROFLMAO:
Иначе вакциниран сум колку за информација. Муабетот е дека исто лајно сте и вие што проповедате вакцинација и тие што проповедаат антивакцинација...
Од страна на проповеднициве за вакцинација ме викаат антиваксер, а пак другиве ваксер. Што само ја потврдува мојата теза.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,927
3,311
И студијана поназад е од фб ? :ROFLMAO:
И изјавана од СЗО вчера од фб беше :ROFLMAO:
Кој воопшто ти рече нешто за студиите, иако имам ама мислам секој што знае да чита ќе ги прочита и ќе ја сфати пораката. Јас ти реков дека тресеш од ракав бројки. Со факт поткрепено.
За СЗО не знам на која изјава мислиш.
Вака сеа, последниов бран е исклучиво благодарение на новогодишните журки. Единствени на кои им беше дозволено да присуствуваат на истите се вакцинираните...
Ама глупости тресам , имаше анти вакс парти во сите кафичи низ државава. :ROFLMAO:
Пак тресеш од ракав. Имаше вакцинирани, прележани, со фејк сертификати од на бабата братучедот и најважно дечурлана на кои не им треба ништо. Освен Скопје можеби малку построго, мислиш дека низ државава се бараа сертификати некаде кај што можат да лапнат 2500-5000 денари за една вечер :) Ти идеалиста си бил.
Башка пројдоа новогодишните журки пред 15 дена. Немаат врска бројкиве со тоа, можеби секундарно да, ама примарно не.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,100
Мислења
877,660
Членови
30,698
Најнов член
Rado
На врв Дно