• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Joomla проблем

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bobanmak

Intern
17 јануари 2008
45
0
Имам иснталирано џумла ,сменат енкондингот во утф-8 но пак имам проблеми со јазикот . Во Mozilla firefox i na Opera јазикот убо се отварат , но на Internet Explorer се е хиреоглифи. :lut2:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

bobanmak

Intern
17 јануари 2008
45
0
фала ми се реши проблемот , ама дали е мозно нешто друго да се направи за исто и на другите да им се чита кирилица а да не менуваат енкодинг?
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,062
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно