• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Joomla pomos

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dr.XaYC

Intern
11 февруари 2008
65
0
Znae li nekoj kaj e ova

Код:
http://www.joomlatutorials.com/screenbooks/joomlatutorials/Joomla/C1_Templates_and_Site_Design/Books/B6_Installing_a_new_Template/highres/pic02.png


go baram sekade go nema...ako go najde neka mi dade link..pls

odam na joomladesigns.co.uk/gallery/ go nema
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
тоа бил дизајн за нивната галерија претходен
не верувам дека ке го објават некаде дури и да го објават нема да биде бесплатен

но чисто сумњам дека и ке го стават
бидејќи сега им е сличен
со некои додатоци екстра:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Dr.XaYC

Intern
11 февруари 2008
65
0
A sto treba da kacam za da mi se instalire? Koga ke kacam nesto mi vika greska e. Znaci si vlevam na stranata i od tamu se najavuvam i odam vo administration i od tamu kacuvam...
 

kapsarovb

Intern
13 август 2008
32
2
Пробај преку ftp...

Ќе се конектираш преку FTP и ќе бараш templates папка... Кога ќе ја најдеш само ископирај ја папката веќе распакувана со темата и така си завршил работа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,923
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно