• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Joomla модул не процесира {mosimage} таг !?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

nullx

Intern
17 мај 2007
56
0
www.perfectflow.org
Здраво, ми треба помош.

Имам Joomla модул кој вчитува latest news со интро текст, кој има {mosimage} таг во него, а кој се прикажува како таков и не е испроцесиран во соодветната слика, како што е тоа случај со main body-то. Доколку некој имал вакво искуство го молам да ми помогне.

Однапред благодарам

Edit: Ок е, најдов сличен модул, што процесира слики
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,717
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно