• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Јоомла и mootools 1.1

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ми го треба mootools 1.1

користам јоомла 1.5.3
го додадам во index.php да го вчитува но сепак кога инсталирам додаток ми пишува ...for Joomla! 1.5. Requires mootools 1.1


// no direct access
defined('_JEXEC') or die('Restricted access');
JHTML::_('behavior.mootools');

но сепак не сака

некое друго решение некој да не има кое ке ја врши истата функција како mootools 1.1

pozz
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно