• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Joomla и JW player - проблем

  • Ја почнал/а темата
  • #1

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Користам JW player за преслушување на mp3 аудио запис на Џумла сајт. Макат е е во следното:
параметрите за плеерот МОЖАМ САМО да ги пејстирам како embeded code само ако изберам "no WYSIWYG editor" за мојот кориснички акаунт во backend-от на Џумлата. Ако изберам да едитирам со JCE editor mambot во html модот кога ќе кликнам на "save" ми го брише “ембедираниот“ код на плеерот.
Знаете ли како се решава ова?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
861,176
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно