• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Joomla Frontend upload image

  • Ја почнал/а темата
  • #1

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Дечки, имам Џумла 1.1.15
Ме интерсира како можат регистрираните корисници од Фронтендот да качуваат сликички во написите што сами си ги пишуваат. Може само од дефолтниот \images\stories\nekoja_papka ама треба пристап до бекенд или фтп за прво да качат таму слика а тоа не сакам да им дозволам.

Препорака?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,066
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно