• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Joomla flash .pdf

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
478
137
Имам потреба од една книга која сакам да ја имам како .pdf. Проблемот е во тоа што pdf фајлот е некако прикачен на некој сервер со joomla и го генерира како флеш. Дали е можно да се симни?
Се работи за оваа книга.
http://www.kolenedelkovski.edu.mk/ucebnici/vozila-i-mehanizacija-izborna-nastava-4-godina/
(Ако несмеам да постирам линк, нека интервенира некој од админите.)
 
30 март 2013
32
17
Има програми на интернет што го симнуваат flash фајлот и ќе можеш да си го гледаш исто како pdf. Не сум сигурен дали смеам да ти посочам таков програм, па ќе почекам одговор од некој.
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,246
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
Prati mu preku privatna poraka.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
478
137
Да, во ПП смееш да дадеш таков линк.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,743
Мислења
856,577
Членови
29,747
Најнов член
Mitra1987
На врв Дно