• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Јоомла еррор 404 - Component not found

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stefan.Taz

Intern
30 април 2008
285
31
Куманово
www.lookup.mk
Stefan.Taz's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-760 Processor (8M Cache, 2.80 GHz) | DeepCool GamerStorm Gabriel
Motherboard
Asus P7P55 LX
Storage
HDD
RAM
10 GB
Video card
ATI Radeon™ HD 5570 Graphics - AMD
Mouse
NEOCOM
Keyboard
China, Made by 2001
Audio
Zvucnici
Monitor
Philips
OS
Win7
Јоомла еrror 404 - Component not found

ќе знае ли некој зашто го јавува овој ерор кога се му е наместено. дури и јавува и на анкета а го брои гласот...позз

п.с. дали може да имам проблем поради тоа што на џумла 1,5 имам ставено темплејт кој е за џумла 1,0
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
И некои компоненти да не имаш инсталирано... nulled компоненти обично прават проблеми, а и бесплатните исто...
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
како што кажа drown

пробај на компонентата која си ја инсталирам

фајлот од кој си ја инсталирај отпакувај го и ископрај го преку некој фтп клиент

во соодветната папка во /components/ некои компоненти такви кои ги наведе drown по некогаш не ги копираат сите фајлови кои им се потребни

за pools има еден модуле многу добар е
побарај го на extensions.joomla.org позз
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,864
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно