1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Join Skopje Startup Club

Дискусија во форумот 'Старт-ап сцена' започната од AnetaMK, 16 oктомври 2016.

 1. AnetaMK

  AnetaMK
  Gaining Experience

  75
  64
  16 oктомври 2016
  Женско
  Startup Founder
  Astro, Boldozer и на igor_igor им се допаѓа ова.
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,266
  8,662
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Изгледа интересно. Може некои инфо повеќе?
   
 3. AnetaMK

  AnetaMK
  Gaining Experience

  75
  64
  16 oктомври 2016
  Женско
  Startup Founder
  Mnogu e ednostavno. Zaclenete se vo Skopje Startup Club preku nasata internet strana (https://www.meetup.com/SkopjeStartupClub/). Otkako ke stanete clen nie ke vi isprakame pokani za razni Startup nastani vo Skopje. Isto, taka nie organizirame nastan za zapoznavanje so drugite clenovi od klubot ednas mesecno. Pozdrav!
   

Сподели

Вчитување...