• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

jenoptik..driver

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

deni_sk

Intern
12 април 2007
11
0
vaka sega:imam edno digitalno aparatce "jenoptik JD 3.3af"
arno ama nikako ne mozam da najdam driver za nego.sliki vadam preku memorycard reader,ama toa ne e toa,da ne znae nekoj da mi pomogne od kade mozam da gi simnam driverite,:confused:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

deni_sk

Intern
12 април 2007
11
0
fala ismet

stvarno fala sto se pomaci za drajverite ama ne sakaat da se istaliraat,
dava nekoj error bez vrska,demek nekoj direct-x error.i ne dava ponatamosna instalacija.
imam direct-x 9 instalirano i ne znam so da napravam.
pozdrav!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,120
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно