1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

JDF PERMIT

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Roncic, 18 Декември 2012.

 1. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Здраво
  Би бил многу благодарен доколку ми кажете начин да направам USB во DONGLE ...
  Оригиналното усб не функионира, но го имам пермит фајлот од истото.
   
 2. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  351
  5 Јули 2009
  доколку убаво се сеќавам мислам дека хардверски се разликуваат, од кој модел на токен сакаш да направиш “копија“ ?
   
 3. Roncic

  Roncic
  Гостин

 4. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,175
  20 Април 2007
  Машко
  И јас не сум сигурен дали од УСБ можеш донг да направиш...Уствари можда и може но зависи како е изработен донглот...
   

Сподели

Вчитување...