• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Јазична подршка за антивирус AVG 8.0 ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Z32WB

Intern
17 октомври 2008
1
0
Здраво пријатели
Јас сум сега нов на форумов и ме интересира а исто така и ми треба
јазична подршка на македонски или на српски, хрватски јазик, за антивирус AVG 8.0 ?
Ако има каде да ја најдам и како да ја инсталирам?
Инаку имам инсталирано антивирус AVG version: 8.0.173
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Хммм...
Колку што можам да заклучам ти имаш AVG Anti-Virus Free Edition,
http://free.avg.com/download-avg-anti-virus-free-edition#tba2
AVG Free limitations

* Basic protection only (comprehensive protection is available with AVG Internet Security)
* Limited languages (multiple languages are available with any paid product)
* No technical support (available with any paid product)
* No server protection (available with Network Editions)
* Not for commercial use (legal license available with any paid product)
За повеќејазична поддршка треба да ја имаш платената верзија. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,725
Мислења
863,398
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно