• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Јавување на Шум кај ТВ поврзан на кабловска и на компјутер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
70
Овој проблем имам слушнато дека го имаат повеќе луѓе, конкретно за што се работи, имам ТВ кое добива прием на слика од кабелска, а истовремено е поврзано со Tv-Out на пц-то, проблемот е што додека е уштекана кабелската и пребациш да гледаш нешто од пц-то, на сликата се појавува бела линја(шум) и зуење...вака е се до моментот додека не ја отштекам кабелската, откако ќе го направам тоа сликата си е нормална и нема зуење.Истото се слушува и кај кабеслкото радио, бидејќи појачалото е поврзано истовремено со тјунерот и пц-то.
Доколку има некој да помогне ќе му бидам благодарен, зашто ми се смачи да отштекувам кабли цело време.
Поздрав.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,522
Мислења
822,556
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно