• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Јавно извинување од КјЕВЕ

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,628
10,922
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1,738
1,117
Животот не е фер. Теоријата на Чарлс Дарвин практично се докажува. ;)
во една група на фејсбук, правило број 6 гласи "The admins are not fair, we play favorites. Get over it", и после правило број 8 "This is a dictartorship". :D
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,172
16,632
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
во една група на фејсбук, правило број 6 гласи "The admins are not fair, we play favorites. Get over it", и после правило број 8 "This is a dictartorship". :D
Многу чесно и поштено од оној кој ги пишал правилата. Да не се лажеме, сите не сме исти и немаме ист третман. Секому според заслугите...
 

MacRazor

Gaining Experience
15 ноември 2017
160
88
Абе не си играјте со чичко Undertaker, ќе ви дојде на јаве со Paul Bearer па отидовте после во неповрат!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,740
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно