• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Јавен Оглас 5/2007! [Царинска управа]

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Дечки ете малку да ви помогнам околу вработувањето.
Царинска управа на Република Македонија има потреба од вработување на 1 (еден) царински службеник за работното место: ПОМОШНИК ДИРЕКТОР НА СЕКТОР ЗА ИНФОРМАТИЧКИ И КОМУНИКАЦИСКИ ТЕХНОЛОГИИ,, во Централна управа при Царинска управа на Република Македонија, со електро технички, машински факултет, природно математички факултет - информатика, најмалку 6 години работно искуство во работа со големи ИТ системи, познавање на англиски јазик.
Повеќе за Огласот имате на: http://www.customs.gov.mk/ShowNews.aspx?ItemID=617&mid=1099&tabId=1&tabindex=0

Па ајде кој има искуство во работа со големи ИТ системи, пријавувајте се!
Среќно! :bravo::bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Не, овој оглас е за работно место ПОМОШНИК ДИРЕКТОР НА СЕКТОР ЗА ИНФОРМАТИЧКИ И КОМУНИКАЦИСКИ ТЕХНОЛОГИИ, и тука се бараат кандидати со ИТ познавања. А јас конкурирав на претходниот оглас за прием на цариници. Ако ја биде работата и тоа како ќе славиме! :nazdravje:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Sory
Па не е лошо и директор а? (помошник) :LOL:
Воопшто не е лошо само за ова место не ги исполнувам условите за аплицирање. Факултетот за царина и шпедиција не е наведен како соодветен за аплицирање за ова место. :rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
pa neka pisat 16 pa moze i dedo mi ke se prijavi
Е па се работи за работно место - ПОМОШНИК ДИРЕКТОР НА СЕКТОР ЗА ИНФОРМАТИЧКИ И КОМУНИКАЦИСКИ ТЕХНОЛОГИИ, и затоа бараат 6 години работно искуство. Се сомневам дека на ова место би поставиле кандидат без работно искуство. Ако кандидатот поседува знаење и способност наредното унапредување можеби ќе биде во Директор на секторот. :rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,018
Мислења
854,670
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно