1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Java вежби!

Дискусија во форумот 'Java' започната од vik, 11 Февруари 2008.

 1. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Да не знаете да ми предложите некои добри вежби за Јава. По можност да не се многу напредни (пошто не сум ни јас :))). Ако не ЈБГ какви сака нека се.
   
 2. _zare_

  _zare_
  Intern

  137
  0
  10 Февруари 2008
  odi na www.java.com.mk i ima da pravis i da objavuvas raboti ako si bil tamu i baras drugo togas neam pojma
   
 3. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  Jas imam nekolku e-books i tutoriali za Java.
   
 4. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,670
  330
  8 Мај 2007
  Covekot pobara vezbi bre lugje. Eve eden moj predlog. Da napraviz konvertor od km vo m, mm, cm, milji , ingi itn. Ova bi trebalo da e lesno:D.
   
 5. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Епа ај ќе се помачам вечерва па ке видам што ќе направам.
  ПС. Фала за предлогот.
   
 6. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,670
  330
  8 Мај 2007
  Нема проблем. И јас сум релативно нов во јавата. Се надевам темава дека ќе се подобри и ќе добие публицитет.
   
 7. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Еве јас побарав нешто и случајно излезе на Yahoo Answers оба страна http://javabat.com/. Има нешто како вежби. Ги немам сите разгледано, но тие што ги видов, се почетнички, ама се добри и кај некои треба да се размисли.
  И добро е тоа што се се пишува и компајлира online, а има и решенија за секоја задача. А да, и ги проверва грешките. :)
   
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  3,152
 2. GoranBT
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,534
 3. vlatkorun
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  4,387
 4. Stane
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  2,131
 5. filipbutel
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  953
Вчитување...

Сподели

Вчитување...