1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Java скрипта - помош :)

Дискусија во форумот 'Java' започната од tazeclence, 28 Мај 2014.

 1. tazeclence

  tazeclence
  Intern

  160
  14
  4 Јануари 2009
  Потребна ми е помош околу следниов проект на факултет:

  Чекор по чекор туторијали кои ќе се менуваат со кликнување на копче "Следно" или враќање назад со копче "Назад".

  Каде ќе се менуваат слики и текст соодветен на сликата.

  Сценариото е:
  Се прикажува слика 01.jpg и текст 01.
  Се кликнува копче "Следно"
  Скриптата вчитува на местото 01.jpg слика 02. jpg и текст 02..итн..

  Благодарам.
   
 2. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,497
  2,514
  14 Мај 2008
  Машко
  За што ти треба помош? Кај имаш заглавено?

  Или сакаш некој друг да ти го направи проектот без пари?
   
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,289
  6,400
  27 Март 2014
  vtoroto :)

  Istotaka kazi deka ti treba pomos za JS a ne za Java Skripta. Razlikuvas Java i Java Script ?
   
 4. tazeclence

  tazeclence
  Intern

  160
  14
  4 Јануари 2009
  Сакам да направам копија на оваа страна:

  http://www.orange.ch/en/residential/help/more/device-help/#/samsung/galaxy-express/network/

  Идејата е таква, горе доле.

  Можам да го направам тоа со HTML страни, но сакам да биде автоматизирано.
  За ако треба да се сменат само сликите т.е. чекорите..

  Sephiroth немам профит од ова, како што кажав, за факултет решив тоа да го правам за проектна задача.

  Ми треба помош на интернет дали има скрипта која го прави тоа, само да ја модификувам.
   
 5. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  427
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
 6. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,497
  2,514
  14 Мај 2008
  Машко
  Не ми е за профитот мене, ама како ќе научиш ако не пробаш сам да го направиш тоа? Ќе го добиеш на готово од член на форумот и што после?
   
 7. tazeclence

  tazeclence
  Intern

  160
  14
  4 Јануари 2009
  PilGriM Горе доле тоа е идејата.
  Sephiroth Полесно е да научам од примери.
   
 8. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  427
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
  епа бујрум тогаш, имаш се да завршиш работа. следеќи пат тука
   
Слични теми
 1. ivanaaaa
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,712
 2. nGoran
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,496
 3. JackDanielsHere
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  785
 4. Jovan.74
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,459
 5. gevgelicanec
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,304
Вчитување...

Сподели

Вчитување...