1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Java помош за 2 задачки

Дискусија во форумот 'Java' започната од skandi005, 6 Јуни 2014.

 1. skandi005

  skandi005
  Intern

  3
  0
  6 Јуни 2014
  Машко
  Ке ве замолам ако некој може да ми помогне т.е. да ми ги реши задачиве затоа што сам незнам да ги решам а ептен ми се потребни во прилог на поракава е прикачена документација за задачите.

  1. Две бинарни дрва се нарекуваат “слични како во огледало” ако и двете се празни или не, ако е левото стебло на секое стебло “слично како во огледало” со десното стебло на другото. На следната слика е прикажана ваква ситуација. Да се изработи програма во Јава која проверува дали две бинарни дрва се “слични како во огледало”.
  2. Дадено е бинарно дрво чии јазли содржат почетоци на еднострано поврзани листи. Напишете програма во Јава која креира ваква структура, ја полни со податоци и гопечати вкупниот број на елементи на една ваква структура (број на јазли во дрвото и број на елементи на сите листи).
   

  Прикачени датотеки:

 2. Spamalot

  Spamalot
  Gaining Experience

  905
  226
  13 Јуни 2011
 3. skandi005

  skandi005
  Intern

  3
  0
  6 Јуни 2014
  Машко
  што asp? не разбирам
   
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,282
  6,394
  27 Март 2014
  њет, Еклипс ;)
   
 5. Spamalot

  Spamalot
  Gaining Experience

  905
  226
  13 Јуни 2011
  mislev na algoritmi i strukturi na podatoci, mi licea zadackive kako od tamu da se.. ama mozebi gresam. za zal odamna bese toa i ne se sekavam dovolno za da gi napisam od prva
   
 6. skandi005

  skandi005
  Intern

  3
  0
  6 Јуни 2014
  Машко
  да за Структури ми требаат
   
Слични теми
 1. ivanaaaa
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,711
 2. nGoran
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,492
 3. JackDanielsHere
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  785
 4. gevgelicanec
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,302
 5. tazeclence
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,540
Вчитување...

Сподели

Вчитување...