1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Java помош за 2 задачки

Дискусија во форумот 'Java' започната од skandi005, 6 Јуни 2014.

1. skandi005

skandi005
    Intern

3
    0
    6 Јуни 2014
    Машко
    Ке ве замолам ако некој може да ми помогне т.е. да ми ги реши задачиве затоа што сам незнам да ги решам а ептен ми се потребни во прилог на поракава е прикачена документација за задачите.

1. Две бинарни дрва се нарекуваат “слични како во огледало” ако и двете се празни или не, ако е левото стебло на секое стебло “слично како во огледало” со десното стебло на другото. На следната слика е прикажана ваква ситуација. Да се изработи програма во Јава која проверува дали две бинарни дрва се “слични како во огледало”.
    2. Дадено е бинарно дрво чии јазли содржат почетоци на еднострано поврзани листи. Напишете програма во Јава која креира ваква структура, ја полни со податоци и гопечати вкупниот број на елементи на една ваква структура (број на јазли во дрвото и број на елементи на сите листи).

Прикачени датотеки:

2. Spamalot

Spamalot
    Gaining Experience

905
    226
    13 Јуни 2011
  3. skandi005

skandi005
    Intern

3
    0
    6 Јуни 2014
    Машко
    што asp? не разбирам

4. DrMTR

DrMTR
    Guru

6,282
    6,394
    27 Март 2014
    њет, Еклипс ;)

5. Spamalot

Spamalot
    Gaining Experience

905
    226
    13 Јуни 2011
    mislev na algoritmi i strukturi na podatoci, mi licea zadackive kako od tamu da se.. ama mozebi gresam. za zal odamna bese toa i ne se sekavam dovolno za da gi napisam od prva

6. skandi005

skandi005
    Intern

3
    0
    6 Јуни 2014
    Машко
    да за Структури ми требаат

Слични теми
  1. ivanaaaa
    Одговори:
    6