• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Јава на Македонски

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Вака, најдов линк за книга за учење Јава на Македонски. Има околу 380 страни. Разгледајте ја и кажете што мислите. Еле го линкот [избришан]

PS. Колку што разгледав јас не видов Copyright ама ако сум грешка бришете. Ако не начитајтесе :)
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
одлична работа заврши ... фала :) ...
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,420
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Фала ти :bravo:
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
PS. Колку што разгледав јас не видов Copyright ама ако сум грешка бришете. Ако не начитајтесе :)
Секое оргинално авторско дело само по себе си е copyrighted без оглед на тоа дали е (с) истакнато.

Испратен е е-маил до авторот, зависно од неговиот одговор на истиот ке зависи судбината на оваа тема.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Секое оргинално авторско дело само по себе си е copyrighted без оглед на тоа дали е (с) истакнато.

Испратен е е-маил до авторот, зависно од неговиот одговор на истиот ке зависи судбината на оваа тема.
OK Нејкам да злоупротребувам нечија сопственост. Затоа и го напишав тоа. Ако не сум во пваво бришете.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
OK Нејкам да злоупротребувам нечија сопственост. Затоа и го напишав тоа. Ако не сум во пваво бришете.
Без разлика ти веќе си ја објавил книгата пиратски на интернет и во зависност од авторот на книгата можеш да имаш и негативни последици или казни.Вредно е да знаеш за последиците а твоја е одлуката што ке направиш.Мој совет избриши ја книгата од радипшер и линковите од темата:pop:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Готово. Линкот е избришан. Ако авторот нема проблем со ваквото објавување на книгата линкот ке го вартам.
 

zorang

Intern
24 декември 2007
6
0
Od avtorot na knigata Java

Kolegi,

Milo mi e sto postoi interes za knigata Java, no za vakva distribucija ne e pobarana dozvola od mene, nitu od izdavacot (Evropski Univerzitet). Za zal knigata ja nema vo maloprodazba - se koristi samo kako interno izdanie na Fakultetot, (vo dogledno vreme bi mozela i da se pojavi vo javnost). Na tie sto veke ja simnale - ljubezno gi molam da ne ja sirat distribucijata.

Srdecen pozdrav,
Zoran Gacovski
 
  • Ја почнал/а темата
  • #18

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Би ги молел и администраторите ако можи и да се затвори темата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,267
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно