• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Java Minecraft na Win 10

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,750
11,209
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Се извинувам за нубско прашање но немам време да пробувам, инсталирам и сл.

На почетокот Minecraft (JAVA) не работеше на Win 10. Дали денес има измени?

Ме прашува пријател кој на детенцето сака да му инсталира 10-ка. Благодарам.
 

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
689
811
orgrimar
хаха истиот проблем сум го имал ме уби од нервози, треба да инсталираш постара верзија на јава и работи мислам ова требаше али провери Java SE 7 Update 75
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,750
11,209
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
хаха истиот проблем сум го имал ме уби од нервози, треба да инсталираш постара верзија на јава и работи мислам ова требаше али провери Java SE 7 Update 75
Ако добро се сеќавам кога играше синот поновите верзии како да бараа апдејт на јава. Но добро можеби и нема врска. Благодарам.
 

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
689
811
orgrimar
проверено е и си работи топ, само незнам дали ја погодив верзијата
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,718
9,098
Скопје
Добро па мислам, Мајкрософт не се до толку ваљда.
Па нели они ја купија Minecraft?
Па нели win10 е веќе 10 години?
Зошто побогу не би работела.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,750
11,209
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Потврдено, работи на 10-ка со последната верзија на јава. Нема повеќе ограничувања. Благодарам на сите.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,221
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно