• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Java GAMES

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Спуштајте Java игри... ако ви се допаѓа некоја кликнете на името на играта и ке ви се спушти
за само 3секдунди:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
еве една класична јава игра со ликот на BOMBER MAN!!

еве ја: Bomberman-Puzzle.zip
доколку незнаете како да слегнувате од 4shared прашете:D

попосле ке ви оставам уште игри;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
еве уште една добра Puzzle
логичка игра и има многу интересни работи
немам слика за да ви пратам само симнете ја и видете

hex194.zip
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Jony Crash е типот кој едноставно треба Да го ИСТЕПАТЕ:)
Тој треба да претрпи што поголема болка:)

затоа уживајте додека го правите тоа
и ви се молам немој да го претепате многу :D :D

Jony_Crash.zip
 

Rusin

Intern
28 април 2007
37
0
инаку како се пуштаат игрициве? не можам да се снајдам. треба да се инсталираат или да ги зипувам негде?
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
еве една класична јава игра со ликот на BOMBER MAN!!

еве ја: Bomberman-Puzzle.zip
доколку незнаете како да слегнувате од 4shared прашете:D

попосле ке ви оставам уште игри;)
ej drugar..ovaa igra ja baram tolku vreme ..ama ne Java. Da ne znaes od koja kompanija bese i kade mozam da ja najdam. Postara e...nekade 6 godini sigurno..jas barav po net ama se mi izleguvaat ovie Java i nekoi drugi gluposti.
 

l3mi

Intern
20 мај 2007
8
0
www.enigmacafe.net
ej drugar..ovaa igra ja baram tolku vreme ..ama ne Java. Da ne znaes od koja kompanija bese i kade mozam da ja najdam. Postara e...nekade 6 godini sigurno..jas barav po net ama se mi izleguvaat ovie Java i nekoi drugi gluposti.
Eve edna verzija od Bombermandetali za download:
.Iso File = 104MB
download:
Код:
http://rapidshare.com/files/6385974/BOMBER.rar
rar password: dreamshare
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,659
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно