1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Java.com.mk - Македонски сајт за Java програмери

Дискусија во форумот 'Java' започната од MARTIN_MKD, 7 Јануари 2008.

 1. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  Java.com.mk е нов македонски сајт кој нуди упатства, совети и форум на македонски јазик наменет како за почетниците во Java програмската околина така и за напредните програмери.

  извор www.365.com.mk
   
 2. sonic

  sonic
  Intern

  529
  5
  13 ноември 2007
  Интересно изгледа ќе го разгледам утре поубаво :bravo:
   
 3. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  Добар сајт. Иако е наменет за Јава, на овој сајт интересни работи ќе најдат сите, не само Јава програмерите.
   
 4. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  Фала богу излезе и македонски сајт за Јава. Некако осамен се чувствував гледајќи како сите зборуваат за C++ нон стоп. :))
   
 5. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Super e sajtot.Ubavo sto iszele nesto vakvo i vo Makedonija.Se nadevam deka ke naucam nesto.:)
   
 6. DaciSS

  DaciSS
  Gaining Experience

  949
  287
  3 Јануари 2008
  Машко
  Systems and Network Administrator
  ми се свиѓа што е македонски сајт, али не сум задоволен. Мислам дека или требало сајтот да биде ориентиран за почетници или па за напредни корисници, вака каша попара напраиле и тапа. Башка ако некој е почетник поим нема да има од кај да почне да чита ако некој не го упати добро, а и многу ретко постираат нови материјали.

  овој македонски сајт мислам дека е боље http://www.programiraj.com/
  не е исклучиво за јава наменет, али и во него материјалите се без никаков редослед
   
 7. Moscow_BoY

  Moscow_BoY
  Intern

  260
  4
  12 Јуни 2007
  Идејата да направат сајт само за Јава не сум сигурен колку би се исплатела во Македонија, иако може на многу да им користи нешто вакво со оглед на тоа што доста баран јазик е Јава. Што се однесува до самиот сајт мислам дека можеле да се потрудат малку повеќе во дизајнот и пред се распределбата на податоците, но ок... со тек на времето верувам дека ќе се поправат... Само напред !
   
 8. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  137
  10 ноември 2007
  Машко
  Секако дека е за поздравување идејата да се отвори сајт за Јава на македонски. За почеток мислам дека е добра страницата иако има одредени недостатоци во дизајнот како што спомна @Moskow_BoY, но со тек на време се надевам овие недостатоци ќе се одстранат и ќе се усоврши страницата. За почток супер е! :bravo:
   
Слични теми
 1. DynamicMK
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,450
 2. GoranBT
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,534
 3. bogo.jevski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  2,472
 4. addicted
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,512
 5. Дамјан Ѓ
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,437
Вчитување...

Сподели

Вчитување...