1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Jailbreak (ps 3)

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Picolo, 1 Август 2019.

 1. Picolo

  Picolo
  Intern

  8
  1
  25 Март 2019
  Машко
  Дали мозе да се врати систем верзијата некако. Јас имам 3.65 ( firmware ) верзија а за да мозе да се џеилбрејкне треба да е максимум 3.55 . Дали некој знае како ?
   
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,808
  2,039
  19 Јули 2013
  И на најновиот фирмвер (4.84) може да направи џејлбрејк.
   
  На Picolo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Picolo

  Picolo
  Intern

  8
  1
  25 Март 2019
  Машко
 4. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,808
  2,039
  19 Јули 2013
  Пробуричкај по јутуб има еден куп туторијали.
   
  На Picolo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,408
  10,966
  23 Јануари 2008
  Манга
  Кај мене ако не се лажам е 3.66 и е џејлбрејкнат. Така го купив од @HardCorec
   
  На Picolo и HardCorec им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. brasica
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,353
 2. kgb1989
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,017
 3. Phenomen2
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  4,448
 4. IcePick
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,875
 5. zokimk
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  864
Вчитување...

Сподели

Вчитување...