• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

J&W IP35-PRO

  • Ја почнал/а темата
  • #1

zorandesign

Баниран/a
6 јуни 2007
1,618
676
Што мислите за следната матична плоча?Дали некој има барем некакво искуство со неа,било позитивно или негативно.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Јас имам со сродна матична од истата фирма.

Не е воопшто лоша да знаеш, може не може да се спореди со асус или гигабајт, ама не е лоша фирма.

Е сега конкретно таа плоча незнам.

Само негативно е што има многу слаба подршка, значи драјвери и биоси ретко ваѓаат.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

zorandesign

Баниран/a
6 јуни 2007
1,618
676
OK фала во секој случај.Јас лично не сум имал никаково искуство со таа фирма.Морам да испитам пред да почнам да работам со неа,бидејќи има поволни цени а сепак нуди интересни опции...all solid capacitors,crossfire,ICH9R,..интересна понуда со оглед на цената.Но најчесто колку ке платиш...
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,145
16,568
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
А зашто не си земеш проверена плоча?
Можда некое евро поскапо ќе те кошта, но ќе ти ги намали главоболките. Моја препорака е Gigabyte или Asus.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,711
Мислења
849,195
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно