Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Извлекување на податоци

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
217
144
Имам стар macbook, 2009 од оние поликарбонатните ама ниту имам полнач за него, ниту ја имам лозинката за да се уклучам а искрено ниту ми текнува кој оперативен систем го има.
Има некој на форумов што што може да ми ги извади сликите (и други податоци) или да се обидам во Дуна?
 

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
170
240
Скопје
Nem_Akata's setup  
Audio
Scarlett Solo MK2, Bowers & Wilkins DM14, M-Audio av40, AKG K240 MKII, Philips FA960 Amplifier
OS
MacOS + Windows
Ако сеуште не си отишол во Дуна, пробај извади го хард-дискот и на компјутер со HFS+ for Windows или ако си на Линукс имаш нативна поддршка за да можеш да ги прочиташ податоците од дискот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.659
Мислења
946.778
Членови
34.138
Огласи
2.006
Најнов член
zlaticn85
На врв Дно