• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Известување за примена порака на профил

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Зошто кога некој ќе ви пише порака на профил,не ве известува форумот ? Мислам дека е подобро да известува :muahaha:
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Можеш да си избереш и таква опција.

Кориснички CP -> Измени ги опциите -> Штиклирај "Добивај е-маил известувања за нови приватни пораки" (и "Прикажи pop-up за нови ПП")

Ако добро разбрав.

Поздрав.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ама тоа е за ПП,јас сакам за пораки на профил.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
S дечкото збори за она горе десно

Приватни пораки:... да има известување и таму за примена порака на профил

новоста на вб 3.7
со dropdown мени
 

Fico

Intern
9 март 2008
251
14
Нејќев да отворам нова тема...
Дали негде има (пошто ја не гледам) опција некоја во стил Mark All Forums Read ... или у превод, све да биде означено како прегледано/прочитано ?
Ако нема, би било добро и таква работа да се стави (ако е можно, секако)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Нејќев да отворам нова тема...
Дали негде има (пошто ја не гледам) опција некоја во стил Mark All Forums Read ... или у превод, све да биде означено како прегледано/прочитано ?
Ако нема, би било добро и таква работа да се стави (ако е можно, секако)
имаш таква опција веднаш под подфорумите односно над Статистиката на форумот, на почетната страна. Имаш опција Обележи ги форумите како прочитани и Види ги Администраторите на форумот. :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
:bravoska::rakopleskanje: и јас сум за линк.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,044
Мислења
860,882
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно