• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Известување за избришан пост

Статус
Затворена за нови мислења.

efto

Gaining Experience
19 април 2007
328
268
Забележав дека еден мој пост во форумот Огласи - Купувам/Продавам е избришан. Сметам дека би требало да добијам известување и образложение зошто е избришан постот.
Инаку овој пост гласеше приближно вака -

Зошто оваа и претходната тема се ставени под „Важно“?

Се однесуваше на две теми на кои им беше доделен поголем приоритет со тоа што беа ставени под „Важно“. Мене ме интересираше зошто е тоа направено, па затоа и прашав.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.731
3.521
www.iwmnetwork.com
Темите беа направени нормални по твојата забелшка, соодветно на тоа твојот пост беше непотребен и не на правилно место.
 

efto

Gaining Experience
19 април 2007
328
268
Јас само прашав зошто се ставени под „Важно“. Мислам дека беше фер да се одговори (а и сега е).
 

efto

Gaining Experience
19 април 2007
328
268
Добро штом се работи за ненамерна грешка. Немаше да биде во ред ако е намерно направено за да се фаворизираат одредени огласи.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Од тоа што го прочитав овде, на постот не му било местото таму, туку баш овде :) Ако бил таму, тоа е надвор од темата и согласно со правилата е избришан.
 

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Едно прашање до управата, дали ми беше избришана темата што вчера ја поставив во "ИТ вести од светот", или воопшто не сум ја поставил со оглед на тоа што не се сеќавам баш на вчерашните доцни часови...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Едно прашање до управата, дали ми беше избришана темата што вчера ја поставив во "ИТ вести од светот", или воопшто не сум ја поставил со оглед на тоа што не се сеќавам баш на вчерашните доцни часови...

Мислам дека е избришан твојот пост пошто доцна синоќа го прочитав ама сега гледам го нема. Ќе ти објаснат администраторите ваљда зашто е избришан. ;)
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Мислам дека би било добро ако администарторите на секој избришан или префрлен пост ни пракаат порака. Сепак да знаеме што се случува.
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
Хмм...

Па ок, согласно со правилата би требало да знаете каде и што да се постира...ако некој не е сигурен или ептен незнае каде да постира дадена тема, може да прати ПП до некој од модераторите или администраторите, но ако никој не е он-лајн од персоналот, постирајте во Генерална ИТ Дискусија форумот па кога ќе дојде персоналот ќе направи ревизија...сепак за бришаниот пост причина би било како што кажав погоре, согласно со правилата, значи нема што да се чудите зашто бришеме постови(ако е избришан значи се коси со правилата, а вам ви е јасно кои се), пред да постирате разлгедајте поубаво што како (се е ова кажано во правилата) и тогаш...немаме ни сили ни луѓе да праќаме ПП за секој избришан или префрлен пост. Се надевам дека ќе разберете за што станува збор.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.731
3.521
www.iwmnetwork.com
Дневно се бришат просечно по 10-15 мислења... колку и да сакаме да ги известуваме членовите за секој избришан пост - би било само огромно трошење на време. Во некои случаи, каде што не е баш јасно зошто е избришан постот истакнуваме, но како што кажа LW правилата се тие...
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Ok, јас само дадов предлог како би било подобро (мислеки дека сте отворени за предлози,како што и баратае во темата “што би направиле доколку е наш форумот“), а ако не можете технички да го направите тоа тогаш на некој начин ве сваќам ама сепак можевте да се извините за тоа што не пракате ПП.

п.с. Не планирам да продолжувам со оваа дискусија бидејки се знае дека ке бидете вие во право
 

D

Администратор
31 март 2007
3.731
3.521
www.iwmnetwork.com
Отворени сме за предлози нормално, и постојат многу примери каде што имаме прифатено голем број на предлози од страна на членовите.

Коментарот дека секогаш сме ние во право нема да ти го коментирам.

Ние ти ја истакнавме нашата страна дека не би можеле да дозволиме да испраќаме приватни пораки до секој член, а за извинување од наша страна мислам дека нема никаква потреба... наместо извинување од наша страна мислам дека треба да добиеме благодарност бидејќи сите администратори и модератори својата должност на овој форум ја извршуваат волонтерски.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.272
Мислења
920.364
Членови
32.934
Огласи
1.074
Најнов член
Persej10
На врв Дно