• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Izvestuvanje po email za reply na otvorenata tema?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Gledam na nekoi drugi forumi kade sto sum se zaclenil na sekoj nov post na tema otvorena od moja strana sum izvesten po mail.Taka da ako ne sum redoven posetiltel na forumo znam koga e vrnato na moeto prasanje.
Ima li ja taa opcija tuka ili ne?
Ako ja nema imate li u plan neso takvo bas e dobra ideja jas mislam?
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Код:
Зададен мод за претплати на теми
Кога постирате нова тема, или одговарате на топик, може да изберете автоматски темата да биде додадена на Вашата листа на претплатени теми, со опција да добивате е-маил известувања на нови одговори во таа тема.
Зададен мод за претплати на теми:
Ова го побарај во опциите во твојот кориснички панел
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Не е тоа горе во "алатки за тема" и "претплати се на темата"?
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Не е тоа горе во "алатки за тема" и "претплати се на темата"?
Точно така. Во твојот кориснички панел, во "алатки за тема" и "претплати се на темата" одбираш на кои теми сакаш да се претплатиш и ќе ти стигнуваат и-меил пораки со нотификација дека имаш одговор на тие теми.
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Точно така. Во твојот кориснички панел, во "алатки за тема" и "претплати се на темата" одбираш на кои теми сакаш да се претплатиш и ќе ти стигнуваат и-меил пораки со нотификација дека имаш одговор на тие теми.
StarBuck мислам дека мислеше на "алатки за тема" кои се наоѓаат во секоја тема над првиот пост, не во корисничкиот панел.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ок. Моја грешка. Во "алатки за тема" и "претплати се на темата" се претплатуваш на темата. Потоа во кориснички панел/Измени ги опциите:/Известувања & Праќање пораки/Зададен мод за претплати на теми/ одбирате за начинот на известување: Инстант, Дневни, Неделни или да нема известувања.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Ок. Моја грешка. Во "алатки за тема" и "претплати се на темата" се претплатуваш на темата. Потоа во кориснички панел/Измени ги опциите:/Известувања & Праќање пораки/Зададен мод за претплати на теми/ одбирате за начинот на известување: Инстант, Дневни, Неделни или да нема известувања.
Така мислев, така
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,677
Мислења
830,350
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно