Известувања за натпревари/наградни игри

Статус
Затворена за нови мислења.

D

Администратор
31 март 2007
3,434
2,374
www.iwmnetwork.com
Епа вака...

Македонски ИТ форум во иднина ќе организира разни наградни игри, турнири/натпревари, вклучувајќи ги скоро сите категории на форумот (програмирање, дизајн и сл.). Овие наградни игри се со цел да овозможат поттикнување на членовите да се бават со ИТ, да создаваат свој труд и да работат на подобрување на своето знаење.

Првиот награден натпревар ќе биде објавен во следните 24 часа и ќе биде во делот Графика.

Наградата за овој натпревар е во вредност од скоро 5,000 денари и е спонзорирана и овозможена благодарение на Македонската хостинг компанија МКХост. (Деталите за наградата ќе бидат објавени во деталното известување за почеток на натпреварот).

Значи, во недела ќе биде објавено известувањето за натпреварот со сите детали.

Општи услови за натпреварот ќе бидат:
- Создаденото дело мора да е личен Ваш труд
- Право на учество имаат сите членови кои имаат најмалку 15 мислења*

* Сите мислења мора да бидат со цел и да не бидат безсмислени. Мислења кои служат чисто да ја исполнат квотата нема да бидат вбројани.

И запомнете, доколку графика делот не е Ваша јака страна, не очајувајте, во иднина се планирани многу вакви натпревари на разни полиња.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,047
Мислења
870,755
Членови
30,378
Најнов член
Dropshipling
На врв Дно