• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Известувања за натпревари/наградни игри

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
1,999
www.iwmnetwork.com
Епа вака...

Македонски ИТ форум во иднина ќе организира разни наградни игри, турнири/натпревари, вклучувајќи ги скоро сите категории на форумот (програмирање, дизајн и сл.). Овие наградни игри се со цел да овозможат поттикнување на членовите да се бават со ИТ, да создаваат свој труд и да работат на подобрување на своето знаење.

Првиот награден натпревар ќе биде објавен во следните 24 часа и ќе биде во делот Графика.

Наградата за овој натпревар е во вредност од скоро 5,000 денари и е спонзорирана и овозможена благодарение на Македонската хостинг компанија МКХост. (Деталите за наградата ќе бидат објавени во деталното известување за почеток на натпреварот).

Значи, во недела ќе биде објавено известувањето за натпреварот со сите детали.

Општи услови за натпреварот ќе бидат:
- Создаденото дело мора да е личен Ваш труд
- Право на учество имаат сите членови кои имаат најмалку 15 мислења*

* Сите мислења мора да бидат со цел и да не бидат безсмислени. Мислења кои служат чисто да ја исполнат квотата нема да бидат вбројани.

И запомнете, доколку графика делот не е Ваша јака страна, не очајувајте, во иднина се планирани многу вакви натпревари на разни полиња.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,694
Мислења
848,789
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно