• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Изработка на е-комерц сајт

  • Ја почнал/а темата
  • #1

xenon

Guru
15 јануари 2011
3,789
9,192
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
i7 5960X 4300mhz
Motherboard
Asus X99 Deluxe
Storage
intel 750 400gb / 2 x 8tb seagate, 4 x 6TB WD, 3 x SM951 512gb, 4 x 4TB WD
PSU
Antec 1300W
RAM
64GB DDR4 @ 3200mhz
Video card
SLI (2 x Asus 1080Ti Strix)
Case
Coolermater Cosmos II
Mouse
Sentinel III
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x (2), Adam A3x (2), TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung KS7500 4К HDR
OS
W10P
Услужен оглас:
Се бара изработка на мал е-комерц веб шоп сајт, turnkey. Можно е имплементација на постоечко wordpress решение со custom темплејт.

Понуда, контакт инфо и портфолио испрате на мејл.
 

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
713
441
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
како да се достави понуда ако не се знаат спецификации,односно големина на webshop...
(ако се гради од корен треба да се знае барем број на продукти...),
ако е имплементација што ќе се имплементира односно кој е веќе постоечкиот сајт па да има имагинација тој што ќе го погледне...

како викаат
don't shoot at the messenger,
ама може и малку попрофесионално ако веќе се остваруваат контакти,

ЗАБЕЛЕШКА: од гледна точка дека некому би му заштедило време, или би му побудило интерес, зборувам...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,830
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно