1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Изработка на база на податоци

Дискусија во форумот 'Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Oracle, S' започната од kresarian, 12 Февруари 2015.

 1. kresarian

  kresarian
  Intern

  1
  0
  4 Февруари 2015
  Машко
  Здраво дечки.

  Го разгледав подфорумот, но не најдов никаде тема каде би можеле да разменуваме/нудиме изработка на база на податоци.

  Еве јас прв да почнам.

  Ми треба некоја база на податоци (не е битно во која програма е изработено), што би имала можност да се користи од повеќе луѓе во ист момент. Луѓето би требало да си изберат "UsedID" и да гледаат информации само од нивната подгрупа. Исто така би имало можност за "Administrator" и "Moderator" што би можеле да ги гледаат сите податоци.
  Понатаму, базата би имала некој прифатлив и лесен за користење UI.
  Некој вид на cross-referencing би требало да има (за да може да се извадат разни статистики од базата).
  За секоја личност вклучена во базата би требало да се има посебно прозорче со најбитните информации за лицето и дали случајот е активен или решен.

  Да не се распишувам многу детално што и како треба, доколку ме разбирате што ми треба и мислите дека можете да го испрограмирате, исконтактирајте ме по ПП со ваше портфолио и некоја одприлика цена за изработка. Исто така, ако ви требаат повеќе информации за да понудите ваша цена за изработка, слободно исконтактирајте ме по ПП.

  Поздрав!
   

Сподели

Вчитување...