1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Изработка на Андроид апликација

Дискусија во форумот 'Програмирање на мобилни платформи' започната од Miki2, 29 Август 2016.

1. Miki2

Miki2
    Intern

2
    0
    3 Март 2015
    Машко
    Некој заинтересиран за изработка на Андроид апликација?Се работи за проектна задача(Финки).

2. Kokta

Kokta
    Intern

136
    40
    27 Септември 2008
    Машко
    Која е темата?

3. masterwu

masterwu
    Gaining Experience

560
    391
    11 Февруари 2016
    Машко
    Стварно не ми е јасно, зошто бе луѓе се запишувате на факултет за развој на софтвер, а сакате друг да ви ги изработи проектите?

На Arabian, causevd, Boldozer и уште 7 други им се допаѓа ова.
  4. stevo15

stevo15
    Gaining Experience

259
    222
    17 Септември 2012
    Машко
    Имам јас една изработена од средно (проектна) ако ти брка работа да ти ја дам :D

5. psyside

psyside
    Rising Star

26,726
    27,399
    4 Септември 2008
    mislam deka dr eden ima izraboteno edna, taka mu stoi haha. ama nz stv nesum siguren. kego prasam pa keti kazam.

На stevo15 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. hipo

hipo
    Practice makes perfect

1,648
    1,443
    27 Јануари 2011
    Машко
    Сакаш да се јавам на ФИНКИ да ти пишат оценка без да полагаш и правиш аплликација.

На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,827
    26,016
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Се знаеш со ФИНКИ брат? Шо братучед да не ти е? ;)

На Pulse, causevd, JasSum и уште 2 други им се допаѓа ова.
  8. JasSum

JasSum
    Practice makes perfect

1,790
    1,920
    8 Мај 2007
    Машко
    Го убивте човекот.
    Може сака да изработи апликација за некого, ама нема идеја што да прави, па нуди да изработи апликација (пиши ми ќе ти нафрлам неколку идеи)?
    Можеби има идеја за некоја посложена апликација па му треба помош, ем неколку луѓе да си поминат добро на испит.. или што и да е тоа со задачата.
    Можеби е програмер а му треба некој што ќе му среди нешто од дизајн (и во овој случај слободно пиши ми, може да ти помогнам ако не е многу работа).

Ама ако сакаш некој да ти изработи апликација, најдобронамерен совет: запиши се на некој друг факултет.

На Psycore и Arabian им се допаѓа ова.
  9. causevd

causevd
    Gaining Experience

421
    352
    4 oктомври 2011
    Машко
    Ако бараш некои материјали за помош околу изработка за апликација пиши за тоа можам да ти помогнам, а ако бараш за некој стварно да ти ја изработи апликацијата бидејки ти незнаеш тогаш најдобро е да фатиш од тоа десеткашите на ФИНКИ, за евтино ке ти ја средат апликацијата :)

На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...