1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Изработка на Андроид апликација

Дискусија во форумот 'Програмирање на мобилни платформи' започната од Miki2, 29 Август 2016.

 1. Miki2

  Miki2
  Intern

  2
  0
  3 Март 2015
  Машко
  Некој заинтересиран за изработка на Андроид апликација?Се работи за проектна задача(Финки).
   
 2. Kokta

  Kokta
  Intern

  136
  40
  27 Септември 2008
  Машко
  Која е темата?
   
 3. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Стварно не ми е јасно, зошто бе луѓе се запишувате на факултет за развој на софтвер, а сакате друг да ви ги изработи проектите?
   
  На Arabian, causevd, Boldozer и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. stevo15

  stevo15
  Gaining Experience

  259
  222
  17 Септември 2012
  Машко
  Имам јас една изработена од средно (проектна) ако ти брка работа да ти ја дам :D
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,399
  4 Септември 2008
  mislam deka dr eden ima izraboteno edna, taka mu stoi haha. ama nz stv nesum siguren. kego prasam pa keti kazam.
   
  На stevo15 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,648
  1,443
  27 Јануари 2011
  Машко
  Сакаш да се јавам на ФИНКИ да ти пишат оценка без да полагаш и правиш аплликација.
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,827
  26,016
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Се знаеш со ФИНКИ брат? Шо братучед да не ти е? ;)
   
  На Pulse, causevd, JasSum и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,790
  1,920
  8 Мај 2007
  Машко
  Го убивте човекот.
  Може сака да изработи апликација за некого, ама нема идеја што да прави, па нуди да изработи апликација (пиши ми ќе ти нафрлам неколку идеи)?
  Можеби има идеја за некоја посложена апликација па му треба помош, ем неколку луѓе да си поминат добро на испит.. или што и да е тоа со задачата.
  Можеби е програмер а му треба некој што ќе му среди нешто од дизајн (и во овој случај слободно пиши ми, може да ти помогнам ако не е многу работа).

  Ама ако сакаш некој да ти изработи апликација, најдобронамерен совет: запиши се на некој друг факултет.
   
  На Psycore и Arabian им се допаѓа ова.
 9. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  421
  352
  4 oктомври 2011
  Машко
  Ако бараш некои материјали за помош околу изработка за апликација пиши за тоа можам да ти помогнам, а ако бараш за некој стварно да ти ја изработи апликацијата бидејки ти незнаеш тогаш најдобро е да фатиш од тоа десеткашите на ФИНКИ, за евтино ке ти ја средат апликацијата :)
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...