• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Изменување на полисата за приватност

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
По одредени реакции започнати во темата Забрането на лица под 13 години? направена е измена во полисата за приватност која се однесува на зачленувањето на лица под 13 години.

Со цел да не ги стриктно *цензурираме* нашите содржини, следниов текст:

Порталот и сите останати наши услуги не се наменети за лица под 13 години и секакво регистрирање на лица помали од 13 години е забрането. Доколку е потребно да се овозможи пристап или регистрација за лице под 13 години, секогаш при процесот на користење на услугите на IT.com.mk од страна на лицето, мора да постои надзор од возрасен.
е променет во следново:
Порталот и сите останати наши услуги не се наменети за лица под 13 години и секакво регистрирање на лица помали од 13 години не е препорачливо, а во одредени случаи е и законски забрането. Доколку е потребно да се овозможи пристап или регистрација за лице под 13 години, потребно е родителот/старателот да ја контактира редакцијата и секогаш при процесот на користење на услугите на IT.com.mk од страна на лицето, мора да постои надзор од возрасен.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Вака веќе звучи на друг начин .... на тој правилниот.
Мислам дека овие корекции се на место:bravo:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,115
27,380
kalco.ru
значи стварно има многу добра администрација брзи се на реакции :bravo: за нив
 

Acika_Beast

Intern
18 август 2008
124
3
Не дека децата под 13 не се регистрираат ако им треба некоја помош ама кога веќе има законска забрана вака е најдобро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,541
Мислења
820,214
Членови
28,209
Најнов член
Mr. PoPo
На врв Дно