• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Измена на изгледот во Windows XP

  • Ја почнал/а темата
  • #1

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
Е така... иако без многу ентузијазам, ама чат - пат морам да вклучам и Windows XP. И да бидам искрен, ми се повраќа од изгледот, почнувајќи од икони до background и изглед на прозорците.
Па така... решив да инсталирам Vista transformation pack, чисто ради промена. Јок! Рока после 2 секунди од стартување на инсталацијата. :ua: Веројатно сите оние исклучени сервиси си го имаат направено своето.

Па така, дојдов тука... со молба... да ми предложите некое софтверче (по можност бесплатно) за улепшавање на XP-то. Не мора да личи на Vista, само да ми се разигра малце изгледот, икони, прозорци, ово - оно, оти вака на лик... ептен ми е досаден.

Фала. :zbunet3:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
На многумина има го имам препорачано па ќе ти го препорачам и тебе, AlienMORPH или можеш да го најдеш и како Alien Suite. 3 бесплатни теми а има и други кој се плаќаат.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,091
508
a za ova Window Blinds gleam trial version e.ja ima li nekoj krakuvano???ako nekoj ja ima ke saka li da mi prati na pp?
Друже, погуглај малце мислам дека лесно ќе најдиш крак за Windows Blind. Исто сакам да кажам дека ефектот од користење на оваа програма не е ист со ефектот од користење на самиот Windows Vista, сепак Vista си е Vista (мислам за изглед, друго ништо не ми се допаѓа)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
На времето...

Имаше на времето... и кога велам на времето, мислам пред барем 5-6 години едно руско софтверче кое работеше на 98ца, а потоа мислам и на ИксПе го префрлија... луѓе - лудница беше. Комплетно го заменуваше десктопот со еден панел на кој можеше комплетно да се изразиш уметнички... поделби на региони... линкувања до софтвер... копчиња... текст пишување во вид на УРЛ до програмче, абе комплетна лудница беше.

За жал... не ми текнува на името. :(

Нејсе... фала на сите за линковите. :bravo:

Очигледно е дека windows-ов нема толку можности за визуелни промени како што ми нуди Gnome-от на мојот Ubuntu. Сепак мислам дека ќе го инсталирам она Alien... и се надевам дека нема тотално да ми успори машинчево.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Очигледно е дека windows-ов нема толку можности за визуелни промени како што ми нуди Gnome-от на мојот Ubuntu. Сепак мислам дека ќе го инсталирам она Alien... и се надевам дека нема тотално да ми успори машинчево.
Ako zboris za temite sto se oficialni od AlienWare (ne znam so koj softver se mestea), super se... Jas edno dve godini ne se trgnav od niv...

Submitted: August 27, 2005

Submitted: May 7, 2006
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
Ako zboris za temite sto se oficialni od AlienWare (ne znam so koj softver se mestea), super se... Jas edno dve godini ne se trgnav od niv...

Submitted: August 27, 2005

Submitted: May 7, 2006
Мислам дека не е тоа тоа. Јас зборувам за комплетна измена на изгледот: икони, бордерс, позадини... се што претставува визеуелен изглед.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Кој сака нов интерфејс на XP ќе си го инсталира новиот XP PRO sp3 corporate edition. Во самиот windows е вклучено гореспоменатиот windows blinds и има многу можности за прилагодување според својот вкус. Еве го мојот desktop

 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Мислам дека не е тоа тоа. Јас зборувам за комплетна измена на изгледот: икони, бордерс, позадини... се што претставува визеуелен изглед.
toa e samo sto nemam otvoren prozorec na skrin-shotovite. Borderite se isti kako sto e na media playerot, task barot ti e smeneet i ikonite as well.
 

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
126
122
Битола

Daki4ko

Intern
22 август 2008
9
0
Кој сака нов интерфејс на XP ќе си го инсталира новиот XP PRO sp3 corporate edition. Во самиот windows е вклучено гореспоменатиот windows blinds и има многу можности за прилагодување според својот вкус. Еве го мојот desktop

moze da ostavis link kade mozam da go simnam XP PRO sp3 corporate edition...
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,690
Мислења
855,790
Членови
29,735
Најнов член
agjeka
На врв Дно