• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Излезе Ubuntu 8.04.1 LTS

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Да, вистина е, Canonical издаде верзија на Ubuntu 8,04 аКа Hardy Heron 8.04.1. Оваа верзија е полна со безбедносни закрпи и софтверски апдејти. Има повеќе од 200 апдејти и софтверски закрпи. За сите кои незнаат, верзијата на Убунту т.е. 8,04 е LTS - Long Term Support верзија, и за неа ќе има апдејти до 2011 за десктоп едицијата и до 2013 за сервер едицијата на убунту 8,04, ова е само еден начин на остварување на таа идеја со пуштање во употреба на верзијата 8,04,1.

Во неа од софтверските надоградби ќе гледаме:

Апдејтирана Мозила на 3,0 финалната верзија.
Подобро дизајнирана временска зона на *живото* ЦД
На самба клиентот му е додаден LANMAN метод на верификација
... и многу други.

Повеќе на Softpedia
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
mac-ufs, да, тоа нормално ќе си продолжи и понатаму до 2011 за десктоп едицијата и 2013 за сервер едицијата. Ова е како збирка на сите надоградби и закрпи издадени до датата на издавање на 8,04,1 верзијата
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
855,841
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно