• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Излезе новата Optimus Maximus тастатура!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Тастатурата од Art.Lebedev со OLED тастери на кои можете да ги менувате написите и функциите по ваша желба и потреба е дефинитивно нешто ново и интересно на пазарот. Оваа тстатура може да си ја програмирате по ваша желба а исто така може да се направат и повеќе профили за користење. Еве како изгледа и работи:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ypXAJKF73FA"]YouTube - Optimus Maximus Changing Layouts Demo[/ame]
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=xKnzZUhAp1I"]YouTube - L'Optimus Maximus, le clavier nouvelle génération[/ame]
Навистина интересно!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,268
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно