• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Излезе најновата верзија на Joomla 1.5!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Најпознатиот систем за управување со содржините (CMS) Joomla! ја издаде најновата верзија 1.5 за преземање. На корисниците им е доста олеснета и поедноставена работата, а има и подобрување на корисничкиот интерфејс.

Администрацијата е "испеглана" и главното мени поедноставено. Новина е што уште на почетокот може да се избере јазикот (за жал сеуште нема македонски, ама нашите open source дечки сигурно брзо ќе го средат и тоа). Еден уникатен инсталер има за сите екстензии, вклучително и инсталацијата на нови јазици.

Повеќе може да прочитате тука, а за симнување тука.

Извор: 365.com.mk
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Јас ја имав инсталирано бета верзијата пред 2-3 месеца но немаше доволно компоненти , плагини тогаш се надевам за брзо време ќе има се што е потребно за 1.5.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,710
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно