• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Излезе 5-тиот број на It Sec

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
Iako e maldo spisanie mislam deka e dobro i dobra e idejata so moze da se cita online. pozdrav prodolzete i ponatamu
 

gemidjy

Intern
14 април 2007
50
0
Супер, само напред, мој предлог е да опфатите и содржини за слободен софтвер/софтвер со отворен код/ и тогаш се ќе биде комплетно за сите корисници на компјутери ;)

Папа
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Списанието за почеток е супер. Ве поддржувам и само напред. Потрудете се ако може да има некоја страница повеќе :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Во претходните броеви имаше текстови за Linux и во еден од следните сигурно ќе има.

Како што рече црвов, ни фалат дописници, форумот и списанието не се единствените наши обврски :) Го даваме максимумот, и понекогаш помош е навистина добредојдена.

Ако некој од Лугола или НВО Слободен софтвер е заинтересиран, keep me posted. Истото важи и за сите читатели и членови на форумот.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
а за во иднина се планира ли да се издава и на хартија или неколку страници од ЕНТЕР да содржат некои работи од вас... или само на интернет ке си остане:d
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Списанието ќе остане е-списание. А Ентер веќе неколку броја содржи дел во кој има посебни содржини напишани од ИТ СЕК.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Списанието ќе остане е-списание. А Ентер веќе неколку броја содржи дел во кој има посебни содржини напишани од ИТ СЕК.
ok...јас немам неколку од последните броеви мислам дека се 22,23 и 24... ама ке гледам да ги набавам од некаде па да видам :D :D
 
M

Mr.Alien

Гостин
А кога ќе излезе новото издание на IT SEC, со интервјуто??
 
  • Ја почнал/а темата
  • #20

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Технички проблеми. :ua:

Се работи случајот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,533
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно