1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Избор помеѓу три телефони

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Enigma, 28 Јуни 2013.

 1. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
 2. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  965
  700
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Alcatel One Touch S'Pop
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  11,040
  10,545
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дали е овој дуал SIM ?
   
 4. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,871
  8 Април 2011
  Машко
  Аlcatel OT S POP земајго,не се мисли.Јас го имам M pop и презадоволен сум,но ке земам и sony xperia SP
   
 5. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Да не знае некој кој од овие телефони има поголема јачина на звук?
   
 6. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,871
  8 Април 2011
  Машко
  Alcatel M pop има прејак звук,на 30% само ми е а е погласен од сите предходни кој сум ги имал. за С поп посебно незнам,но би требало да е исто.За другите 2 телефони не знам
   
 7. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  А имаш некои проблеми со твојот? И ако можеш да ми ги кажеш импресиите од него...
   
 8. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,871
  8 Април 2011
  Машко
  Никаков проблем немам,прекрасно си работи,брзо реагира на допир,прецизен тач,за парите подобар нема,батеријата не му трае нешто многу,но типично за смартфон особено од таа цена.На изглед е многу убав,посебно белата варијанта.Камерата е солидна,фкусот е супер.GPS работи одлично и брзо реагира.Немам мана најдено до сега
   
 9. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Благодарам што ми одговори... Уште едно прашање... Дали отприлика можеш да ми кажеш колку трае батеријата?
   
 10. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  А што мислите за Самсунг-от? Пошто јас сум некако по олд-скул ориентиран...
   
 11. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,871
  8 Април 2011
  Машко
  па зависи,јас се јавувам по 6-8 пати на ден(просек) и го чачкам по 30тина минути на ден(вкупно) и трае некаде 2 дена батеријата.Но со сдекое ново полнење трае за некој 5-10% повеке.барем така е до сега по 3-4 полнења.Значи просекот е тој 2 дена,ако го намалис малку светлото,гласот ке трае и 3 дена.Батеријата не му е баш јака страна ама,исто толку траеше и на Iphone4s ,така да мислам секој андроид или IOS телефон одприлика толку му трае батеријата,можда ден повеќе на поскапите
   
 12. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  965
  700
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Eпа самсунгот е на тастатура и нема андроид што значи дека само за разговори ке ти биде.Додека другите два ти се на тач со андроид ОС .Како што ти кажав погоре alcatel ти е најдобар избор.:)
   
 13. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  965
  700
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Не е дуал:)
   
 14. krema

  krema
  Professor

  11,040
  10,545
  24 Јуни 2009
  Машко
  дека прочитав некаде по форумите дека е дуал, но сигурно има неколку подваријанти на овој модел на телефон

  фала :D
   
 15. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,871
  8 Април 2011
  Машко
  Има многу варијанти на OT еве на пример OT.M.POP има н еколку варијанти.5020X, 5020D,5020W и уште неколку верзии,5020D мислам е со дуал СИМ а 5020W е со 1гб рам,а сите се OT M POP и само таа крајна буква после 5020 ги разликѕва,така е со сите OT телефони
   
 16. marambo

  marambo
  Баниран/a

  127
  64
  28 Март 2013
  Машко
  земи го средниот
   
 17. smdprint

  smdprint
  Gaining Experience

  378
  170
  6 Март 2010
  Машко
  Графички дизајн, ситопечат, дигитален печат...
  Јас сум за Alcatel One Touch S'Pop андроид 4.1
  Самсунгот ти е убиство кога бираш броеви премногу мала тастатура и не е смарт телефон.
  ZTE Kis е андроид 2.3 но со многу слаб процесор, мала интерна меморија и мал рам, надмината работа.
   

Сподели

Вчитување...