Избор на веб камера

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од gokica, 14 Февруари 2017.

 1. gokica

  gokica
  Модератор

  7,142
  7,590
  13 Јуни 2009
  Здраво другари,

  Би ги замолил членовите со искуство на полето на веб камери да ми предложат некоја добра алтернатива.

  Знам дека сите на пазарот бркаат работа но сепак не сакам да фрлам пари на неквалитетни производи кои имаат проблеми со драјвери и сл.

  Ми треба за комуникација пред се.

  Благодарам.
   
  На drown му/ѝ се допаѓа ова.
 2. drown

  drown
  Master

  1,454
  211
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,198
  10,507
  2 Август 2012
  Машко
  На македонски пазар нема ништо. Ако сакате квалитет тогаш треба да одите со некој од моделите на Logitech или Microsoft кои се на мин. 720p @30fps
  Прифатливи: (всушност, одлични)
  • Microsoft LifeCam HD-3000 cca. 23~25 eur
  • Logitech C270 cca. 30 eur

  Топ класа и најдобра:
  Microsoft LifeCam Studio HD > Околу 70 евра на германски амазон. Ако имате пријател во Германија кој може да ја набави за вас тогаш само напред.
  Сличните од Logitech се 70 и повеќе евра. Сума која е превисока за ова IMHO  View: https://www.youtube.com/watch?v=xSNxLfwHS1I


  Цуцава не знае да штелува ама нема везе. Ако ме разбирате што сакам да кажам:

  View: https://www.youtube.com/watch?v=8NpZIy-aUrg  Logitech C920

  View: https://www.youtube.com/watch?v=PeVCmHii1Ms
   
  Последна промена: 14 Февруари 2017
  На SiPy` и gokica им се допаѓа ова.
 4. gokica

  gokica
  Модератор

  7,142
  7,590
  13 Јуни 2009
  Некое линкче каде може да се најде кај нас нешто од препораките.
   
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,198
  10,507
  2 Август 2012
  Машко
  Camera Logitech HD C925e 1080p HD Video Collaboration @ 5800 den.
  Anhoch PC Market Online - Camera Logitech HD C925e 1080p HD Video Collaboration

  Во АМЦ е можно да се налета на нешто Microsoft или Logitech. Во Сет не ни пробав да барам. Таму има евтини кинески камери
   
  На Teget и gokica им се допаѓа ова.
 6. SiPy`

  SiPy`
  Unstoppable

  1,454
  2,368
  23 Јуни 2015
  Машко
  Касиерка без лак
  C920 е профи и она што го бараш, малку е соленка ама вреди. Или таа што ти ја предложи @FLEGMA
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели