1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Избор на процесор за матична

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Nenad.K, 21 ноември 2012.

 1. Nenad.K

  Nenad.K
  Intern

  25
  0
  17 Јуни 2012
  Машко
  Мозе ли некој да ми казе сто процесор ми одговара за оваа матицна Foxconn 45GM/45CM/45CM-s Дајте линк од процесорот или писете кои процесори одговараат
   
 2. Zeuus

  Zeuus
  Баниран/a

  271
  139
  22 Јуни 2012
  Машко
  Информатичар
  Intel®Core™2 Extreme, Core™2 Duo, Pentium® Dual-Core, Pentium® D, Pentium® 4, Celeron® D, Celeron® processors, Socket T (LGA775)
   
 3. Cape

  Cape
  Gaining Experience

  102
  56
  23 Март 2011
  Машко
 4. Nenad.K

  Nenad.K
  Intern

  25
  0
  17 Јуни 2012
  Машко

Сподели

Вчитување...