Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Избор на платформа за одржување на курсеви

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
319
259
Здраво екипа,

Која според вас е најдобра платформа за држење на онлајн курсеви, нешто во стилот на Udemy?
 

Jedah

Unstoppable
6 ноември 2007
1.229
2.054
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: M.2 Corsair NVMe MP510 240GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
Logitech Optical M100 USB Black
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
LG 24'' Full HD IPS Monitor with FreeSync™ (24MP60G-B)
OS
Windows 11
Сакаш ТИ да држиш курсеви?
Абе отвори си своја "академија" или вработи се во постоечките

Сега е тоа нов профитабилен бизнис за цедење на мифки.

Еден мал дел (во кој има и репутабилни имиња )
Има уште 4-5 "академии" да не ги барам сега....

Генерално се сведува на тоа да се врбуваат студентарија и потенцијални слушатели од разно разни работни профили кои сакаат да променат кариера водејќи се од прилогот на Вести ТВ Сител во кој Славица рекла дека ИТ секторот е најплатена работна сила. Што значи "Koj пичку матер ја ќе возам такси за 400€..."

Курсевите односно академиите се сведуваат од 400~500€ до некој си 2000~3000€, 90-180тина школски часови два пати неделно преку Zoom. На почеток сте 30 во група, после 2 месеци се 5-мина онлајн само. Што се десило со останатите незнам. Дали добиле рефунд, тоа малу морген.
И така.
А, да некој од овие горенаведените нудат и Гарантирано Вработување!!!! Па сеа ти види....
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
319
259
Сакаш ТИ да држиш курсеви?
Абе отвори си своја "академија" или вработи се во постоечките

Сега е тоа нов профитабилен бизнис за цедење на мифки.

Еден мал дел (во кој има и репутабилни имиња )
Има уште 4-5 "академии" да не ги барам сега....

Генерално се сведува на тоа да се врбуваат студентарија и потенцијални слушатели од разно разни работни профили кои сакаат да променат кариера водејќи се од прилогот на Вести ТВ Сител во кој Славица рекла дека ИТ секторот е најплатена работна сила. Што значи "Koj пичку матер ја ќе возам такси за 400€..."

Курсевите односно академиите се сведуваат од 400~500€ до некој си 2000~3000€, 90-180тина школски часови два пати неделно преку Zoom. На почеток сте 30 во група, после 2 месеци се 5-мина онлајн само. Што се десило со останатите незнам. Дали добиле рефунд, тоа малу морген.
И така.
А, да некој од овие горенаведените нудат и Гарантирано Вработување!!!! Па сеа ти види....
Извини, не во таа насока. Потребна ми е платформа на која што ќе можам да правам курсеви кои би можел да ги споделам само со одредени луѓе. Истите би биле на некои начин "заклучени" за луѓе без пристап. Идеално би било тој пристап да можам да го доделам според user IP.
Мислењето е автоматски споено:

Сакаш ТИ да држиш курсеви?
Абе отвори си своја "академија" или вработи се во постоечките

Сега е тоа нов профитабилен бизнис за цедење на мифки.

Еден мал дел (во кој има и репутабилни имиња )
Има уште 4-5 "академии" да не ги барам сега....

Генерално се сведува на тоа да се врбуваат студентарија и потенцијални слушатели од разно разни работни профили кои сакаат да променат кариера водејќи се од прилогот на Вести ТВ Сител во кој Славица рекла дека ИТ секторот е најплатена работна сила. Што значи "Koj пичку матер ја ќе возам такси за 400€..."

Курсевите односно академиите се сведуваат од 400~500€ до некој си 2000~3000€, 90-180тина школски часови два пати неделно преку Zoom. На почеток сте 30 во група, после 2 месеци се 5-мина онлајн само. Што се десило со останатите незнам. Дали добиле рефунд, тоа малу морген.
И така.
А, да некој од овие горенаведените нудат и Гарантирано Вработување!!!! Па сеа ти види....
Извини, не во таа насока. Потребна ми е платформа на која што ќе можам да правам курсеви кои би можел да ги споделам само со одредени луѓе. Истите би биле на некои начин "заклучени" за луѓе без пристап. Идеално би било тој пристап да можам да го доделам според user IP.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.832
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно